Przedszkole nr 269 ul. Smocza 22 w Warszawie 

przystąpiło do projektu edukacyjnego „Liderki i liderzy cyfrowej edukacji szkolnej” (nr KPOD.05.08-IW.06-0110/25) realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, finansowanego
w całości ze środków UE NextGenerationEU – Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zawartego w ramach Krajowego Planu Odbudowy – Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje. 

Zapraszamy na wiosenny piknik integracyjny

Serdecznie zapraszamy na doroczną imprezę integracyjną w naszym ogrodzie! Dobrą zabawę gwarantuje Teatrzyk Koliberek – który porwie nas do wspólnej zabawy już od godz. 16.00. Po koliberkowym szaleństwie wszyscy Goście zostaną zaproszeni na degustację pyszności z naszej przedszkolnej kuchni – wiemy, że wielu z Was czeka na to cały rok!!!

Przedszkolaki wraz z Zespołem Przedszkola nr 269 gorąco zapraszają 🙂

Zabierzcie kocyki i dobry humor i do zobaczenia w piątek!

Wycieczka w piątek, 22 maja

Krótka ściąga o wycieczce:

  • Dzieci tego dnia należy przyprowadzić do przedszkola wcześniej, najlepiej do godz. ok 7:30 – mamy wtedy czas, by spokojnie zjeść śniadanie, bez pośpiechu skorzystać z toalety i przygotować się do podróży
  • Ubrania zapasowe – zgodnie z ustaleniami nauczycielek grup.
  • Nie dajemy dziecku żadnych plecaków, zabawek, ciasteczek itp. Wszystko, co potrzeba zabieramy z przedszkola. Bidony też tego dnia nie będą używane.
  • Sprawdzamy prognozę pogody i ubieramy dziecko odpowiednio, najlepszy jest wygodny strój sportowy, ubranie na cebulkę, dobre buty do biegania i zabawy, przydadzą się czapki chroniące głowę przed słońcem.
  • Godzina powrotu nie jest dokładnie znana, proszę by śledzić na bieżąco kanały, poprzez które zwykle otrzymują Państwo informacje od nauczycielek grup. Dzieci odbieramy z przedszkola, nie z autokaru. W miarę możliwości proszę, by nie zwlekać z tym do ostatnich minut otwarcia placówki – dzieci będą zmęczone po dniu pełnym wrażeń.
  • Jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną lub alergie na owady, szczegóły ustalamy z nauczycielką dziecka.

Kto ma tyle wdzięku, co ja?

20 marca dzieci z wolskich przedszkoli wezmą udział w imprezie „Powitanie wiosny przez przedszkolaki”. Jak zawsze z tej okazji odbędzie się konkurs na najciekawszą Marzannę na Woli. Głosowanie zostanie przeprowadzone na facebooku na stronie @MiejskaWola.

Głosować będzie można od piątku, 20 marca – od godz.14.30 do 26 marca 2026 roku, do godziny 12:00.  PROSIMY O WSPARCIE DLA NASZEJ MARZANKI – czyż nie jest piękna?!!!! :)))

Trzy Marzanny z największą liczbą głosów otrzymają nagrody! Zapraszamy do zabawy i czekamy na Wasze głosy!

Zajrzyj na Smoczą!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki – czekamy na wszystkich zainteresowanych ofertą przygotowaną dla przyszłych i obecnych przedszkolaków. Spotkajmy się 19 lutego (czwartek), w godz. 15.00 – 16.00.

P.S. Ze względu na panującą za oknami aurę, prosimy o zabranie obuwia na zmianę – z góry dziękujemy :).